O časopisu

Časopis "Trendy v podnikání" je vědeckým recenzovaným periodikem vydávaným Fakultou ekonomickou Západočeské univerzity v Plzni. e-ISSN 2788-0079.

Posláním časopisu je publikovat původní teoretické i aplikační výstupy výzkumu českých i zahraničních autorů zejména v zaměření na podnikovou ekonomiku a management. Časopis je ale také otevřen příspěvkům orientovaným mezioborově, protože často jen takto široce lze jak teoreticky, tak i aplikovaně řešit problémy současné hospodářské praxe a přinášet poznatky o nových a inovativních postupech. Časopis je orientován především na témata zahrnující vývoj nových metod, inovace aplikačních postupů a poslední trendy v podnikové ekonomice, managementu, marketingu a ve financích a účetnictví.

Časopis je určen odborné veřejnosti zahrnující:

• odborné a vědecké pracovníky vzdělávacích institucí zaměřených do oblasti působnosti časopisu;
  • manažery a pracovníky s rozhodovací pravomocí především v podnikové sféře;
  • studenty navazujících magisterských a doktorských studií v oblasti podnikového managementu.

Trendy v podnikání jsou metodologicky pluralistickým časopisem. Publikovány jsou výsledky založené na kvantitativním, kvalitativním i smíšeném výzkumu jakož i konceptuální příspěvky a články rozvíjející teoretické poznání, prezentující testování empirických hypotéz i statě obsahující případové studie. Každý článek je anonymně recenzován dvěma recenzenty. Recenze zajišťuje redakční rada časopisu. V časopise není možné publikovat článek, který byl uveřejněn nebo nabídnut k uveřejnění v jiném časopise či knižní publikaci.

Časopis byl zařazen do ERIH PLUS.

Články z archivu hledejte v DOAJ.

Redakční rada

Šéfredaktor:
doc. Ing. Petr Janeček, Ph.D. (CZ, Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta ekonomická)

Výkonný redaktor:
Ing. Zdeněk Kresa
Ing. Olga Šlechtová Sojková

Výkonná rada:
doc. PaedDr. Dana Egerová, Ph.D.
Ing. Jarmila Ircingová, Ph.D.
doc. Ing. Michaela Krechovská, Ph.D.
Ing. Kateřina Mičudová, Ph.D.
Ing. Jan Tlučhoř, Ph.D.
JUDr. Ing. David Martinčík, Ph.D.
Ing. Michal Mičík, Ph.D.
doc. Ing. Petra Taušl Procházková, Ph.D.

Ediční rada:
prof. Dr. Dirk Beyer (DE, Hochschule Harz)
prof. Ing. Lilia Dvořáková, CSc. (CZ, Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta ekonomická)
doc. Ing. Dagmar Jakubíková, Ph.D. (CZ, Vysoká škola hotelová v Praze)
prof. RNDr. Jaroslav Janáček, CSc. (SK, Žilinská univerzita, Fakulta riadenia a informatiky)
prof. Dr. habil. dr. mpx. h. c. Hajós László (HU, Szent István Egyetem)
prof. dr. Vincentas Lamanauskas (LT, University of Siauliai)
prof. nadzw. dr hab. inż. Tadeusz Leczykiewicz (PL, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu)
prof. Dr. Ing. Miroslav Plevný (CZ, Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta ekonomická)
doc. Ing. Petr Suchánek, Ph.D. (CZ, Masarykova univerzita v Brně, Ekonomicko-správní fakulta)
prof. Ing. Milan Turčáni, CSc. (SK, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Fakulta prírodných vied)
prof. Ing. Iveta Ubrežiová, CSc. (SK, Slovenská poľnohospodárská univerzita v Nitre)